trwa inicjalizacja, prosze czekac...
trwa inicjalizacja, prosze czekac...tutaj

czwartek, 20 lutego 2014

„W NASZEJ SZKOLE SĄ KSIĄŻKOWE MOLE”

„W NASZEJ SZKOLE SĄ KSIĄŻKOWE MOLE”


Fantasy to nie tylko mój, ale i mojego taty ulubiony gatunek literacki. Lektura, której bohaterami są przeróżne baśniowe stworzenia, takie jak: elfy, krasnoludy, trolle, gobliny, smoki, wiedźmy, fauny, koboldy, gargulce, centaury czy też  jednorożce pozwala mi oderwać się od nudnej rzeczywistości. Czasami zastanawiam się czy te dziwne, magiczne istoty nie zamieszkują mojej wyobraźni.
Tylko moja mama dziwi się, jak możemy z tatą coś  „takiego” czytać. Ona uwielbia romanse i kryminały. Te ostatnie - wydaje mi się -  również mogłyby mnie zainteresować. Ale książki o miłości? Nigdy w życiu….



Książki o przygodach Mikołajka to historie o niezwykłych zdarzeniach z życia małego chłopca.
A dlaczego jeszcze warto czytać książki o Mikołajku? Bo w zabawny sposób pokazują one jak dzieci obserwują życie dorosłych. Przygody o małym chłopcu Mikołajku mówią także, że czasem trzeba umieć śmiać się z samego siebie. A jeżeli ktoś lubi czytać, to historie z życia Mikołajka pozwalają zapomnieć o codziennych problemach i odsapnąć od codziennych lekcji.




CZYTANIE W 2156 ROKU

W 2156 roku czytanie będzie czynnością, do której niezbędne będzie wszczepienie za pomocą operacji neurochirurgicznej mikroprocesora i odbiornika IR. Czytać będzie można w ciągu dnia lub podczas snu, kiedy za dnia zabraknie czasu. Książki będzie można wczytywać do mikroprocesora bezprzewodowo. Mikroprocesor będzie tworzył holograficzny obraz książki widoczny jedynie dla czytającego. Tak więc w roku 2156 czytać będzie można bez użycia tradycyjnych książek, na plaży, w górach czy w plenerze nie zabierając nierzadko bardzo ciężkiego bagażu.

9 komentarzy:

  1. Używasz dużo trudnych słów :). Dlaczego Twoja chmura burzowa nie działa? Podoba mi się to co napisałeś.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gdybym żyła w tych czasach to nie dałabym sobie wszczepić mikroprocesora. A ty ?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeśli tylko dzięki mikroprocesorowi mógłbym czytać książki, to chyba musiałbym poddać się temu zabiegowi. Ty również Paulinko.

      Usuń
  3. Tak jak Paulina nie chciałbym wszczepiać sobie mikroprocesora. Ja również lubię książki fantasty, ale nigdy nie spotkałem się ze słowem kobold:-)!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kobold - Szymonie - to taki karzełek, duszek, złośliwy domowy krasnal lub gnom, który pilnuje podziemnych skarbów.

      Usuń
  4. Drogi Olku masz ciekawy pomysły jak będziemy czytać książki w 2156 r. lecz ja tak jak Paulina i Szymek nie chciałabym poddać się tej operacji, pomimo to że tylko tak by się dało czytać książki.

    OdpowiedzUsuń
  5. Olku twoja chmura skojarzeń nie działa i jeżeli w 2156 roku czytanie ma wyglądać właśnie tak to będę w kolejce do operacji neurochirurgicznej :D

    OdpowiedzUsuń
  6. Wspaniale! Twoja ocena jest już na e-dzienniczku (pilnuj interpunkcji i prrrrooooszęęęęę PRACUJ SAM).

    Zad. 7
    Termin realizacji: 14.03. PP 15p.
    Przepisz z zeszytu (bez błędów!) twoje opowiadanie o misiu. Możesz je uzupełnić o dodatkowe elementy dostrzeżone na filmie (link: http://www.adme.ru/video/stoj-do-konca-i-ne-vzdumaj-slomatsya-620555/). Pamiętaj, że fragment dotyczący spotkania misia z pumą ma obejmować przynajmniej 7 zdań, rozpoczynać się od “Pewnego razu…”, a kończyć na “Na szczęście…”. Ponadto należy wcielić się w postać niedźwiadka i opisywać zdarzenia z jego perspektywy, czyli w 1 osobie. Następnie napisz dalszą część historii, w której filmowy miś spotka Mowgliego i jego przyjaciół (przynajmniej 10 zdań, musi być pozytywne zakończenie!). W swoim opowiadaniu nie stosuj dialogów, a mowę zależną, czyli konstrukcje np.: "Spytałem, czy mogę się z nim bawić.", albo "Słyszałem, że powiedział mu o tym, co wtedy czuł." Będzie oceniana logika i spójność Twojego tekstu.
    PR (+0-8 punktów, nieobowiązkowe): własny plakat lub ilustracja, wykonane dowolną techniką, dołączone do postu z opowiadaniem i związane z treścią Twojego tekstu; wykorzystanie w swym opowiadaniu różnych technik spójnego opisu (przymiotniki, przyimki, bogactwo językowe rzeczowników określających przestrzeń lub wygląd bohaterów, porównania, przypuszczenia, sugestie, itd.).
    Powodzenia :)

    OdpowiedzUsuń